Nemokama konsultacija

Paveldėtas NT

Dažniausiai žmonės, paveldėję nekilnojamąjį turtą, nežino, kaip su juo elgtis. Paveldėjus bet kokį nekilnojamojo turto objektą (butą, žemės sklypą, komercines patalpas), galima pasirinkti jį pasilikti sau arba parduoti.

Ar verta pasilikti paveldėtą NT?

Nusprendus paveldėtą nekilnojamąjį turtą pasiliki sau, dažniausiai pasirenkama objektą nuomoti. Tačiau, ar pasilikti, ar parduoti spręndžiate Jūs! Visgi atsižvelgiant į procentalius rinkos skaičiavimus, dažniau mūsų klientai nusprendžia paveldėtą turtą parduoti.

Nors nekilnojamojo turto pardavimas – bene efektyviausia investicija, nevertėtų skubėti parduoti paveldėto turto neįvertinus galimų rizikų ir naudos. Daugiausiai rizikos kyla norint parduoti paveldėtą turtą nesusitvarkius visų dokumentų ir neįvertinus mokestinės prievolės.

Dokumentų svarba

Dažnai paveldėjus vieną ar kitą nekilnojamojo turto objektą manoma, kad visi, su juo susiję dokumentai – jau sutvarkyti, tačiau dažniausiai taip nebūna. Prieš parduodant paveldėtą nekilnojamąjį turtą vertėtų išanalizuoti ir atnaujinti dokumentuose esančią informaciją – pavyzdžiui, pasitikslinti, kokie parduodamo objekto matavimai.

Mokesčių prievolės

Labai svarbu prieš priimant paveldėtą turtą įvertinti, ar tai padaryti tikrai naudinga – kartais nutinka taip, kad tenka susimokėti likusias skolas už, pavyzdžiui, komunalinius mokesčius. Taip pat priimant paveldėjimą reikia susimokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį (GPM) nuo gauto pelno.

Ši mokestinė prievolė gali būti sumažinta atlikus nepriklausomo turto vertinimą. Jį atlikus, parduodamo objekto vertė pakyla, o mokesčių suma sumažėja. Jeigu paveldimas būstas nebus parduodamas, nepriklausomo turto vertinimo atlikti nebūtina.

Taigi, nekilnojamojo turto pardavimo procesas susideda iš daugelio etapų, kurie gali būti nepastebimi. Mes esame tam, kad suteiktume Jums naudingos informacijos ir pakonsultuotume visais rūpimais klausimais!

Kodėl verta samdyti NT brokerį?

Vertiname tendencijas. Nustatome realią nekilnojamojo turto rinkos objekto vertę pagal dabartines tendencijas.

Dokumentų tvarkymas. Padedame tinkamai susitvarkyti pardavimo sutartį bei kitus svarbius dokumentus.

Pirkėjų paieška. Talpiname parduodamą objektą skirtinguose nekilnojamojo turto portaluose.

Paruošiame būstą. Patariame, kaip paruošti parduodamą būstą apžiūroms ir pardavimui.

Kodėl mes?

  • Galime efektyviai įvertinti realią Jūsų parduodamo objekto kainą;
  • Įvertiname ir iš anksto numatome galimas rizikas ir naudą;
  • Patariame, kaip profesionaliai paruošti objektą apžiūroms;
  • Padedame paruošti ir susitvarkyti pardavimo dokumentus;
  • Greitai surandame pontencialų pirkėją;

Jūs galėsite

  • Per daug nesirūpinti NT pardavimo procesu, nes mes viskuo pasirūpinsime ir jus informuosime apie pardavimo eigą;
  • Visada užduoti rūpimus klausimus;
  • Pasisemti daugiau žinių būsimiems nekilnojamojo turto pardavimams.