Nemokama konsultacija

Buto pirkimo etapai. 21 žingsnis, kuris padės nesusimauti

Buto, kotedžo ar namo pirkimas yra malonus, tačiau sudėtingas procesas. Todėl ypač dažnai sulaukiu klausimo, kokie yra tie, pagrindiniai, buto pirkimo žingsniai? Perkant būstą, kaip ir parduodant, reikia kruopščiai planuoti savo veiksmus ir žinoti ar dabartinė buto pirkimo eiga – tinkama. Tuomet tikrai įsigysite tokį turtą, kuris atitiks jūsų biudžetą bei realią rinkos kainą ir pakankamai ilgai tarnaus jūsų poreikiams. Šie 21-eri buto pirkimo žingsniai padės įvertinti savo lūkesčius ir užduoti sau tinkamus klausimus, kad būtumėte pasiruošę naujo būsto pirkimui.

1. Poreikių ir lūkesčių įvertinimas

Vienas iš svarbiausių klausimų. Jei nežinote, kodėl nepatinka dabartinis būstas, bus sunku išsirinkti. O ir pasirinkus nėra garantijos, kad būsite patenkinti po metų.

2. Prioritetų išskyrimas

Kokie svarbiausi reikalavimai naujam būstui? Jei būstas jų neatitinka, net nevažiuokite apžiūrėti. Pavyzdžiui, vieta, plotas, įrengimo lygis, statybos metai, kambarių skaičius, aplinka, susisiekimas ir komunikacijos, kaina ir išlaikymo išlaidos. Aiškus prioritetų išskyrimas padės sutaupyti laiko.

3. Papildomų reikalavimų nustatymas

Kokios papildomos savybės, kurios pageidautinos, bet nėra būtinos? Pasitarkite su NT brokeriu. Jūs ieškote svajonių būsto, brokeris padės svajonę įvardinti aiškiais norais – tik tada svajonė taps realybe.

4. Biudžeto galimybių įvertinimas

Kiek galite skirti būsto įsigijimui? Ar bankas suteiks paskolą, kai sumokėsite pradinį įnašą už būstą?

5. Laiko termino nustatymas

Kiek laiko ieškosite? Norite statyti patys? Norite patys remontuoti ar įsirengti?

Pagrindinės klaidos įsigyjant NT

Kaip vieną iš pagrindinių klaidų įvardinčiau, nepakankamą informacijos turėjimą apie planuojamą įsigyti turtą. Jeigu jūs įsigyjate turtą per agentą, tai ši atsakomybė 100 procentų gula ant jo pečių. Jeigu bendraujate patys tiesiogiai su savininku, tuomet jau esate patys atsakingi už pakankamą įsigilinimą į visas svarbias detales. Gerai pagalvojus, kam jums į tai gilintis, juk pasirinktas agentas žinos visas su turtu susijusias smulkmenas, tik atkreipkite dėmesį į vieną svarbų momentą – visos detalės bus apgalvotos ir išspręstos laiku, jeigu pasirinkote tikrą savo srities profesionalą.

6. Senojo būsto pardavimas

Jei prieš perkant naują būstą, esamojo parduoti nebūtina, puiku – pirkimas bus daug paprastesnis. Tačiau dažniausiai parduoti esamąjį vis dėlto reikia ir dažnai susiklosto tokia situacija, jog žmonės susiranda tinkamą naują būstą, bet kol parduoda savo esamąjį, surastas būstas jau turi naujus šeimininkus. O jeigu naujai išsirinktas būstas liko neparduotas 3 mėnesius, tai gal neverta jo pirkti? Profesionalus NT brokeris padės suvaldyti šią situaciją.

7. Paieška internete

Pagrindiniuose portaluose nemažos dalies objektų kaina neatitinka realybės. Nurodyta kaina gali būti iki 50 proc. didesnė už rinkos kainą. Profesionalus NT brokeris jums padės nustatyti realią kainą. Jei nesate tikri kaip pasirinkti geriausią NT brokerį, kitame mano patarime galite sužinoti, kurios Kauno nekilnojamojo turto agentūros yra geriausios.

8. Skambučiai pagal skelbimus

Ar būstas atitinka pagrindinius reikalavimus? Ar patinka objektas pagal aprašymą ir nuotraukas? Ar aprašymas atitinka realybę? Ar verta važiuoti apžiūrėti?

9. Dokumentacijos patikrinimas

Ar tvarkingi dokumentai ir nėra apribojimų? Pavyzdžiui, areštai, įkeitimai, hipoteka, banko leidimas parduoti, nuosavybės teisė, nesumokėti mokesčiai bendrijai, nebaigtas pirkimo sandoris, neįteisinta statyba, neatlikti kadastriniai matavimai, nesutvarkytos komunikacijos, detalaus ir bendrojo plano įtaka, kitos kliūtys parduoti objektą. Ar turto vertintojai įvertins būstą atitinkamai?

10. Paskolos gavimas banke

Kokio dydžio paskolą galite gauti? Kokia maksimali finansuojama suma pasirinktam turtui? Kokios sutarties sąlygos, terminai, papildomos išlaidos, administraciniai mokesčiai, sutarties pakeitimo sąlygos, kredito išankstinio grąžinimo sąlygos?

11. Derybos

Galutinė kaina, atsiskaitymo būdas ir terminai, persikraustymo terminai, kokie baldai paliekami ir kt. Kaip objektyviai įvertini kainą ir kitus kriterijus? Dažnai sandoris neįvyksta dėl to, kad pirkėjas ir pardavėjas nesuranda abiem pusėm tinkamo varianto. NT brokeris turi didesnę derybų patirtį ir žino, kokie papildomi pasiūlymai padės rasti sprendimą.

12. Kredito gavimas iš banko

Banke reikia užpildyti paraišką kreditui gauti, atliekamas būsto vertinimas ir priimamas sprendimas dėl būsto finansavimo (trukmė 7-15 dienų).

13. Preliminari sutartis

Kaina. Susitarkite, kokio dydžio avansą (užstatą ar depozitą) sumokėsite, kokie terminai, kokie abiejų šalių įsipareigojimai, kas turi būti atlikta iki sandorio, kokios papildomos sąlygos.

14. Pasiruošimas pagrindinės notarinės pirkimo pardavimo sutarties pasirašymui

Pirkėjo veiksmai: suderinti su banku visas sąlygas, gauti teismo leidimą, jei yra nepilnamečių vaikų. Pasitikrinkite, ar turite galiojančius asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, nes be jų neįvyks sandoris ir galite prarasti sumokėtą avansą.

15. Pagrindinė sutartis

Pas notarą pasirašoma pagrindinė pirkimo-pardavimo sutartis, kurioje numatomas tikslus atsiskaitymo būdas ir grafikas. Jei finansuoja bankas, pilnas atsiskaitymas su pardavėju gali užtrukti apie 30 dienų. Brokeris padės pašalinti visus „kabliukus“, kurie gali atsirasti derinant sutartį.

16. Būsto įregistravimas VĮ Registrų centre

Sveikiname! Jūs jau esate savininkas, nors nebūtinai dar esate pilnai atsiskaitęs su pardavėju.

17. Bankui įkeičiamo turto draudimas

Bankas nefinansuoja turto, jei jis nėra apdraustas. Trukmė 1-2 dienos.

18. Pasiruošimas įkeitimui ir kredito sutarties pasirašymui

Hipotekos lakštui paruošti reikalingų dokumentų pristatymas į banką.

19. Kreditavimo sutarties pasirašymas

Banke pasirašoma kreditavo sutartis ir hipotekos lakštas patvirtinamas pas notarą.

20. Įkeitimo įforminimas​

Hipotekos lakšto registravimas Hipotekos skyriuje.

21. Galutinis atsiskaitymas su pardavėjais

Kredito gavimas ir pinigų pervedimas būsto pardavėjams į nurodytą sąskaitą.​

Jei norėtumėte sužinoti daugiau informacijos apie būsto pirkimo procesą, rekomenduojame kreiptis patarimo į nekilnojamojo turto brokerį. Patyręs specialistas padės atsakyti į visus klausimus bei pašalinti iškilusias kliūtis.