Nemokama konsultacija

Nekilnojamasis turtas Kaune, 2018 metų tendencijos

Kokius sprendimus reikia priimti, jei 2018 metais ketinate pirkti ar parduoti nekilnojamą turtą Kaune, kad vėliau netektų gailėtis?

Nekilnojamasis turtas – viena iš didžiausių investicijų, kuri kartais gali atrodyti kelianti nerimą ir abejones, kai vis girdime kalbas apie artėjantį kainų nuosmukį, krizę. Apžvelgiant ir palyginant nekilnojamojo turto situaciją Kaune ir Kauno rajone sprendimus galime priimti lengviau.

Kainų tendencijos ir būsto pasiūla

Svarbiausiais veiksniais lemiančiais nekilnojamojo turto kainą išlieka rinkoje esančių objektų pasiūla bei paklausa ir bankų išduodamų paskolų skaičius bei palūkanų norma.

Mažiausia ką galite padaryti norėdami pajausti kuria kryptimi juda nekilnojamojo turto rinka ir jos kainos – sekti Lietuvos Banko ir kitų bankų pranešimus apie išduodamų paskolų skaičių. Jei Lietuvos Bankas imsis papildomų kontrolės priemonių ar tiesiog bus išduodama mažiau būsto paskolų – nekilnojamojo turto kainos turėtų pradėti mažėti.

Pirmieji metų mėnesiai tendencingai būna mažiau aktyvūs būsto pardavimo atžvilgiu, tačiau nekilnojamojo turto rinka išlieka stabiliai aktyvi. Kauno mieste prognozuojamas 3–5% augimas, kuriam įtakos turės vis dar žemos palūkanų normos, auganti perkamoji galia bei augantys gyventojų lūkesčiai. Todėl 2018 – uosius galime vadinti stabilaus NT rinkos augimo metais.

Senos statybos nekilnojamasis turtas

Nors šiuo metu senos statybos nekilnojamojo turto kainos dar po truputį auga, tačiau greitu metu augimas turėtų sulėtėti ar net visai sustoti. Pakartotinį kainų augimą galėtų paskatinti staiga išaugusi paklausa. Tačiau savo klientams visada primenu, jog nereiktų pasiduoti emocijoms ir situaciją vertinti realistiškai. Nustačius per didelę kainą būsto parduoti nepavyks, nes turto vertintojams įvertinus būstą ir nustačius, jog jo rinkos kaina yra mažesnė, bankai pirkėjui tiesiog nesuteiks paskolos.

Naujos statybos nekilnojamas turtas

Kainų augimą naujos statybos sektoriuje labiausia lemia iškelti nauji būsto energinio naudingumo klasės reikalavimai bei augantys statybos darbų bei medžiagų įkainiai. Visgi labiau brangti yra linkęs naujos statybos būstas esantis Kauno mieste, o rajone esantys objektai brangsta mažiau.

NT kainų statistika

Bendras butų kainų lygis per 2017-uosius Kaune augo 4,7%. O nuo 2018–01 iki 2018–05 augo 1,2%. Vidutinė kvadrato kaina gegužės mėnesį pakilo iki 1.045 € (+3 €/m²). Per metus (2018 metų gegužės mėnesį, palyginti su 2017 metų gegužės mėnesiu) butų kainos Kaune augo 4,7%.

2018 metų gegužės mėnesį „Ober-Haus“ surinktais duomenimis nekilnojamasis turtas Kaune bei Kauno rajone siekė nuo 530 iki 2.200 €/m2, priklausomai nuo norimos vietos bei kambarių skaičiaus. Plačiau su šia statistika galite susipažinti „Ober-Haus“ tyrime.

Paklausiausias nekilnojamas turtas Kaune

Pastebiu, jog 2018 m. paklausiausio nekilnojamojo turto pagrindinėmis savybėmis išlieka:

  • vieta (būstas esantis Kauno mieste arba netoli Kauno miesto su išvystyta patogia infrastruktūra);
  • baigtumo procentas, t.y. įrengtas/suremontuotas, su baldais bei buitine technika.

Paklausesniais išlieka visiškai įrengti, suremontuoti kotedžai, namai, butai. Žmonės linkę investuoti, o kartais net truputį permokėti, ir keltis į jau sutvarkytą būstą su visais privalumais, kuriuo galėtų pradėti džiaugtis iškart, nesirūpindami įrengimu ar remontu, taip pat atsižvelgiama į aplinką/kaimynystę bei automobilių statybos galimybes. Senos statybos būstų kainoms vejantis naujos statybos būstų kainas didesnė paklausa jaučiama naujos statybos sektoriuje. Renkantis naujos statybos nekilnojamąjį turtą vieni iš svarbiausių kriterijų išlieka statybų kokybė ir statybų rangovo patikimumas.

Suteikiamos subsidijos būsto kreditui Kauno rajone lemia didesnį jaunų šeimų susidomėjimą būstais, esančiais toliau nuo miesto centro, bet nekilnojamasis turtas Kauno rajone išlieka mažiau populiarus ir dauguma žmonių teikia pirmenybę patogiam gyvenimui mieste, kuris leidžia ne tik taupyti laiką, bet ir gyventi aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį. Geriausia jei planuojama pirkti vieta yra ne daugiau kaip 9 kilometrai nuo Kauno miesto centro ir turi gerai išvystytą infrastruktūrą: prekybos centrus, darželius, mokyklas, viešojo transporto stoteles, asfaltuotus privažiavimus ir t.t.

Populiariausi Kauno rajonai

Ypač ryškių favoritų tarp Kauno miesto rajonų šiai dienai nebėra, tačiau vienas iš populiariausių ir mylimiausių Kauno rajonų kotedžo tipo namams išlieka Žaliakalnis. Žinoma, nemažiau populiarios vietos prie Neries ar Nemuno, kurios turtingos gražiu kraštovaizdžiu. Tarp senos statybos miegamųjų rajonų populiariausiu išlieka Dainavos rajonas.

Būsto nuomos tendencijos

Pastebiu, jog būsto nuomos kainos Kauno mieste stabilizavosi. Šiuo metu lengviausia išnuomoti suremontuotą, šiuolaikiškai įrengtą, tvarkingą, modernaus stiliaus gyvenamąjį plotą.

Vidutinės nuomos kainos svyruoja nuo 140 – 1.100 €, priklausomai nuo būsto ploto, vietos bei įrengimo lygio.

Ar Kaunas patrauklus miestas ir kitiems?

Kaunas vis dažniau tampa patrauklus vilniečiams bei žmonėms gyventiems užsienyje. Dažniausiai, butai perkami kaip investicija su tikslu išnuomoti. Įprastai investicijai yra perkami pigūs, nedideli butai miegamuosiuose rajonuose.

Kaune per 2017 metus iš viso pastatyti 547 butai arba net 76% daugiau nei 2016 metais, o šiemet planuojama pastatyti iki 700–800 naujų butų daugiabučiuose namuose. Šiuo metu Kaune yra aktyviai statomi nauji verslo centrai ir gamyklos, kuriamos gerai mokamos naujos darbo vietos, todėl tikėtina, kad netolimoje ateityje tai lems nekilnojamojo turto rinkos augimą. Kauno mieste nėra jaučiamas nei būsto pasiūlos perteklius, nei didelė konkurencija tarp nekilnojamojo turto vystytojų. Verslo centrų ir naujos statybos būstų statybos mieste turėtų stipriai prisidėti prie miesto demografinės padėties gerinimo ir miesto patrauklumo investicijoms didėjimo.