Nemokama konsultacija

Nekilnojamasis turtas Kaune, 2019 metų tendencijos

Kokius sprendimus reikia priimti, jei 2019 metais ketinate pirkti ar parduoti nekilnojamąjį turtą Kaune, kad vėliau netektų gailėtis?

Nekilnojamasis turtas – viena iš didžiausių investicijų, kuri kartais gali atrodyti kelianti nerimą ir abejones. Praėjusiais metais dažnai girdėjosi kalbos apie kainų nuosmukį ir krizę – tai dažnai sukeldavo pirkėjų abejones ir nerimą, tačiau galiu drąsiai sakyti, kad šiai dienai nuosmukis ir krizė nejuntama ir nekilnojamojo turto rinka yra „karšta“.

Apžvelgiant ir palyginant nekilnojamojo turto situaciją Kaune ir Kauno rajone sprendimų priėmimas gali tapti lengvesne užduotimi, atsikratant baimių ir abejonių įsigyjant nekilnojamąjį turtą.

Kainų tendencijos ir būsto pasiūla 

Svarbiausiais veiksniais lemiančiais nekilnojamojo turto kainą vis dar išlieka rinkoje esančių objektų pasiūla bei paklausa ir bankų išduodamų paskolų skaičius bei palūkanų norma. 

Mažiausia ką galite padaryti norėdami pajausti kuria kryptimi juda nekilnojamojo turto rinka ir jos kainos – sekite Lietuvos Banko ir kitų bankų pranešimus apie išduodamų paskolų skaičių. Jei Lietuvos Bankas imsis papildomų kontrolės priemonių ar tiesiog bus išduodama mažiau būsto paskolų – nekilnojamojo turto kainos galėtų pradėti mažėti. 

Pirmieji metų mėnesiai dažniausiai tendencingai būna mažiau aktyvūs būsto pardavimo atžvilgiu, tačiau šiemet nekilnojamojo turto rinka stebina ir laužo standartus. 

Senos statybos nekilnojamasis turtas

Šiuo metu senos statybos nekilnojamojo turto kainos dar po truputį auga, situaciją senos statybos nekilnojamojo turto pardavime šiuo metu valdo pardavėjas, nes pasiūla nėra pakankama paklausai. Tačiau savo klientams visada primenu, jog nereiktų pasiduoti emocijoms ir situaciją vertinti realistiškai. Nustačius per didelę kainą būsto parduoti nepavyks, nes turto vertintojams įvertinus būstą ir nustačius, jog jo rinkos kaina yra mažesnė, bankai pirkėjui tiesiog nesuteiks paskolos.

Naujos statybos nekilnojamasis turtas

Nekilnojamojo turto rinkos naujos statybos sektoriuje kainų augimą lemia energinio naudingumo klasės reikalavimai A ir A+ klasei bei augantys statybos darbų bei medžiagų įkainiai. Didesnę paklausą, kaip ir praėjusiais metais išlaiko naujos statybos turtas esantis Kauno mieste. Situaciją naujos statybos nekilnojamojo turto rinkoje dėl išaugusios pasiūlos valdo pirkėjas.

Nekilnojamojo turto kainų statistika

Bendras butų kainų lygis per 2018-uosius Kaune augo 4,3 %. O nuo 2019 metų sausio iki 2019 metų vasario mėnesio augo 0,4 %. Vidutinė kvadrato kaina sausio mėnesį pakilo iki 1.081 € (+ 4€/kv.m.). Per metus (2019 metų vasario mėnesį, palyginti su 2018 metų vasario mėnesiu) butų kainos Kaune – augo 4,5%.

2019 metų vasario mėnesį „Ober-Haus“ surinktais duomenimis nekilnojamasis turtas Kaune bei Kauno rajone siekė nuo 630 iki 2.150 €/m2, priklausomai nuo norimos vietos bei kambarių skaičiaus. Plačiau su šia statistika galite susipažinti: https://www.ober-haus.lt/wp-content/uploads/NT-kainos-2019-vasaris.pdf

Paklausiausias nekilnojamasis turtas Kaune

Pastebiu, jog 2019 m. paklausiausio nekilnojamojo turto pagrindinėmis savybėmis išlieka:

  • vieta (būstas esantis Kauno mieste arba netoli Kauno miesto su išvystyta patogia infrastruktūra);
  • aukštas (pirmas ir paskutinis aukštas daugiaaukščiame name vis dar išlieka mažiau paklausūs nei tarpiniai aukštai);
  • kaina (nekilnojamojo turto kainų augimo metu tai taip pat yra vienas iš pagrindinių kriterijų renkantis turtą).

Jaučiama pakilusi nesuremontuoto senos statybos nekilnojamojo turto paklausa. Toks turtas perkamas investicijai su tikslu išnuomoti arba atlikus remontą turtą parduoti. Renkantis naujos statybos nekilnojamąjį turtą svarbiausiais kriterijais išlieka statybos kokybė ir statytojo patikimumas. 

Nekilnojamasis turtas Kauno rajone išlieka mažiau populiarus ir dauguma žmonių teikia pirmenybę patogiam gyvenimui mieste, kuris leidžia ne tik taupyti laiką, bet ir gyventi aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį. Vienas svarbiausių kriterijų yra gerai išvystyta infrastruktūra: prekybos centrai, darželiai, mokyklos, viešojo transporto stotelės, asfaltuotas privažiavimas ir t.t.

Populiariausi Kauno rajonai

Vienas iš populiariausių ir mylimiausių Kauno rajonų nuosaviems bei kotedžo tipo namams tendencingai išlieka Žaliakalnis. Žinoma, ne mažiau populiarios vietos prie Neries ar Nemuno, kurios turi gražius kraštovaizdžius. Kauno centrui atgyjant naujos statybos projektais tai taip pat tampa vertinga pirkėjui.

Tarp senos statybos miegamųjų rajonų populiariausiu išlieka Dainavos rajonas, taip pat populiarūs Gričiupis, Žaliakalnis. 

Būsto nuomos tendencijos

Konkurencija nekilnojamojo turto nuomos rinkoje išaugusi dėl pakilusio senos statybos turto įsigijimo investicijai. 

Vidutinės nuomos kainos svyruoja nuo 140 – 1.100 €, priklausomai nuo būsto ploto, vietos bei įrengimo lygio.

Kaunas – sparčiai augantis ir besiplečiantis miestas

Pastaruosius kelis metus drąsiai galime vadinti laikinosios sostinės plėtros ir pokyčių metais. Kaune per 2018 metus duris atvėrė 11 naujos statybos verslo centrų, dar bent 7 planuojami šiais metais. Augantis verslo centrų skaičius, aktyviai besiplečianti Kauno LEZ zona lemia didėjantį darbo vietų skaičių, o tai turi didelę įtaką gyvenamojo turto pardavimo ir nuomos rinkai.