Nemokama konsultacija

Kaip sutvarkyti namus, kad nekilnojamojo turto pardavimas būtų sėkmingas?

Potencialus pirkėjas, atvykęs apžiūrėti jūsų būstą, turi susidaryti patį geriausią pirmąjį įspūdį, todėl namuose būtina nepriekaištinga tvarka ir švara. Puiku, jei parduodamame būste jau negyvenate – susitvarkyti daug paprasčiau. Jei vis dėlto gyvenate, namų aplinka jums tokia įprasta, kad kai kurių detalių visiškai nepastebite, pavyzdžiui, atkritusio tapeto ar eilės batų koridoriuje. Nepažįstamam žmogui, pirmą kartą užsukusiam į jūsų būstą, tokie trūkumai tikrai kris į akis ir gali sukelti nemalonų įspūdį. Norėdami sėkmingai parduoti, turite pažvelgti į savo būstą pirkėjo akimis.

Pirmasis įspūdis – koridoriuje

Koridorius yra ta vieta, kurią potencialus pirkėjas pirmiausia pamatys įžengęs į jūsų namus. Koridorius ir holas turi būti švarūs ir tvarkingi. Pirkėjui nereikia matyti didelės krūvos jūsų batų ar šlepečių. Geriausia šiuos asmeninius daiktus sudėti į spintelę ar batų dėžę, kad jų nesimatytų.

Pasirūpinkite maloniais kvapais

Kvapai, kurie pasitiks potencialų pirkėją – svarbi pirmojo įspūdžio dalis. Gerai išvėdinkite savo namus. Daugumai žmonių troškus, neseniai gaminto maisto kvapas yra nemalonus. Jeigu esate susitarę dėl apžiūros, pietus ar vakarienę geriau šiek tiek atidėkite. Puiki mintis padaryti kavos. Kavos kvapas daugeliui žmonių teikia malonias emocijas. 

Paslėpkite asmeninius daiktus

Potencialus pirkėjas visada vertina, ar jūsų būstas galės būti jo namai. Asmeniniai daiktai blaško dėmesį ir trukdo įvertinti būsto privalumus. Paslėpkite asmenines nuotraukas, buitinius daiktus (lyginimo lentas, prietaisus, treniruoklius), drabužius, laikraščių krūvas, batus. Tvarkydamiesi visuomet prisiminkite, kaip atrodo gero viešbučio kambarys, kai į jį atvykstate pirmą kartą.

Augintiniai jūsų būste

Pasistenkite, kad būste nesimatytų jūsų augintinio buvimo pėdsakų. Gyvūno plaukai ant kilimo, ėdalo dubenys ir kvapai neliks nepastebėti ir neišeis į naudą, kai pirkėjas svarstys, ar jam patinka jūsų būstas, ar ne. Geriau šiuos daiktus paslėpti ir pasirūpinti, kad gyvūno nebūtų namuose ir apžiūros metu.

Atsikratykite nereikalingų daiktų rūsyje.

Kai būstas jau tvarkingas – nepamirškite rūsio. Atsikratykite nereikalingų daiktų, susitvarkykite, kad pirkėjui paprašius parodyti, netektų raudonuoti dėl baisios netvarkos ar dėl to, kad net nežinote, kur jūsų rūsys yra. Įsitikinkite, jog turite raktus ir pasidėkite greitai pasiekiamoje vietoje. Jei parduodate namą, nepamirškite susitvarkyti garažo, palėpės, kiemo.

Pašalinkite trūkumus

Maži trūkumai jūsų akimis yra dideli trūkumai pirkėjo akimis. Jei jūsų būstas neseniai remontuotas, atrodo gražiai, tačiau maišytuvas šiek tiek leidžia vandenį, dar nepakabinote šviestuvo, kai kur nepabaigėte tvarkyti grindjuosčių, investuokite ir viską sutvarkykite. Mes mėgstame save vadinti logiškai mąstančiomis būtybėmis, tačiau patirtis rodo, kad emocijos ir pirmas įspūdis turi didelę įtaką priimant sprendimus. Keli menki trūkumai gali tapti priežastimi, dėl kurios turėsite nuleisti kainą. Nepalikite potencialiam pirkėjui galimybių derėtis. Apie trūkumų pašalinimą galvokite, kaip apie grąžą nešančią investiciją.

Dekoruokite savo būstą

Būsto dekoravimas – papildomas žingsnis, kurį galite žengti siekdami, parduoti sėkmingai. Palikti malonias emocijas potencialiam pirkėjui, yra pagrindinis jūsų tikslas, todėl padarykite savo būstą jaukesnį ir šiltesnį nei “konkurentų”. Pasisemkite įkvėpimo iš interjero dizaino žurnalų, interneto. Dekoruokite smulkmenomis – neįkyriais paveikslais, gėlėmis, pagalvėlėmis, rankšluosčiais, pledais ir pan. Ryškių dekoro elementų venkite, nes jie blaško dėmesį.

Kuo didesnė jūsų būsto rinkos kaina, tuo daugiau galite investuoti į dekoravimą. Jei nesate tikri, kiek verta įdėti tobulinant būstą, ar kaip jį dekoruoti, kreipkitės į NT brokerį, kuris patars ir suorganizuos būsto dekoravimą su profesionalaus interjero dizainerio pagalba. 

Jei keli pirkėjai atėjo apžiūrėti jūsų švarų ir gražiai dekoruotą būstą, tačiau nei vienas neparodė rimto susidomėjimo, tikriausiai padarėte klaidų organizuodami apžiūras.

Nėra lengva į savo būstą pažvelgti pirkėjo akimis ir objektyviai įvertinti visas detales. Jei susiduriate su sunkumais, verta pasvarstyti apie profesionalaus NT brokerio pagalbą. NT brokeris nėra emociškai prisirišęs prie jūsų turto, todėl vertindamas gali būti visiškai objektyvus. Jis pastebės trūkumus ne tik kaip žmogus iš šalies, bet ir kaip patyręs profesionalas.