Nemokama konsultacija

Nekilnojamojo turto agentūros Kaune. Kaip pasirinkti geriausią?

Taip, greičiausia visos nekilnojamojo turto agentūros tvirtins, jog jos jūsų nekilnojamojo turto problemas išspręs greičiausiai ir profesionaliausiai. Tačiau… Menkas įsigilinimas į jūsų situaciją ir poreikius – tik mažiausi rūpesčiai su kuriais susidursite pasirinkę nepatikimą nekilnojamojo turto agentūrą ir jos brokerius. Gaila, bet tenka girdėti liūdnas istorijas, kai nepatyrę NT brokeriai vos suradę pirkėją paprašo sumokėti komisinius ir palieka dokumentus bei kitus rūpesčius tvarkytis patiems pardavėjams.

Tačiau jei žinosite kriterijus, leidžiančius nesunkiai įvertinti brokerių profesionalumą, jausitės ramiai ir užtikrinai rinkdamiesi savo nekilnojamojo turto agentūrą.

Kaip išsirinkti NT brokerį?

Kaip yra jau įprasta, visuose verslo sektoriuose apstu įvairių žmonių, kurie gali būti pagal savo kompetenciją priskiriami vidutiniokams arba nusipelnę profesionalo vardo. Taip ir nekilnojamojo turto srityje dirba daug ir įvairių žmonių. Vieni dirba iš reikalo, kiti dirba iš didelio pašaukimo ir meilės veiklai, kurią pasirinko. Kiekvienas iš mūsų pripažins, kad nėra sudėtinga tai įžvelgti jau pirmojo susitikimo metu ir kas be ko, tas faktas turi be galo didelės įtakos teikiamų paslaugų kokybei.

Kam reikalingos nekilnojamojo turto agentūros?

Nekilnojamojo turto agentūra – yra tarsi garantija, jog jums tikrai bus suteikta reikalinga paslauga.

Pasirinkę bendradarbiauti su NT agentūrai priklausančiu brokeriu, gaunate garantiją, jog brokerio darbo principai ir etika neapsiriboja jo pačio, kaip asmens, moralinėmis vertybėmis ir supratimu. O pasitaikius nestandartinėms situacijoms ar iškilus sudėtingam atvejui nekilnojamojo turti agentūra užtikrins, kad situacija neatsidurtų aklavietėje ir būtų rastas jus tenkinantis sprendimas.

Pavyzdžiui, gali susiklostyti tokia situacija, kai NT brokeris, kurį laiką dirbęs su klientu, tačiau nespėjęs parduoti objekto, išeina iš darbo. Patikima agentūra turėtų nedelsiant pasiūlyti kitą profesionalų brokerį, kuris operatyviai perims objekto pardavimą, kad nepajustumėte jokių su pasikeitimu susijusių trukdžių – vėluojančių terminų, atidėtų apžiūrų ir pan.

„Nekilnojamojo turto agentūra – yra garantija, jog tikrai gausite reikalingą NT paslaugą.”

Pačiam brokeriui NT agentūra yra svarbi tuo, jog jis bet kada gali sulaukti paramos ir patarimo iš kitų agentūros brokerių, sprendžiant nestandartines su nekilnojamu turtu susijusias problemas. Tad rinkdamiesi ne tik brokerį, kaip asmenį, bet ir domėdamiesi kokioje NT agentūroje jis dirba, galėsite susidaryti lūkesčius kokio lygio paslaugos jums bus suteiktos.

Žinoma, yra ir nekilnojamojo turto profesionalų dirbančių individualiai. Tačiau rinkdamiesi tokio tipo pagalbą visada pasistenkite apie NT brokerį sužinoti kuo daugiau ir būtinai gauti bent keletą rekomendacijų.

Svarbiausi aspektai renkantis patikimą nekilnojamojo turto agentūrą
1. Svarbiausia – patikimumas

Ruošdamiesi parduoti, pirkti ar išnuomoti savo turtą būtinai ieškokite informacijos apie nekilnojamojo turto agentūras ir brokerius, su kuriais ketinate dirbti.

„Paprašykite 3-4 klientų kontaktų, kad galėtumėte asmeniškai išgirsti jų nuomonę apie NT brokerį.”

vertinkite pasiektus rezultatus, pasidomėkite:

 • kokie yra atsiliepimai apie agentūrą ar konkretų brokerį?
 • ar pakanka informacijos apie NT agentūros veiklą? Jos etikos standartus?
 • klauskite brokerio apie paskutinių trijų mėnesių veiklos rezultatus
 • paprašykite 3-4 klientų kontaktinių duomenų, kad galėtumėte asmeniškai išgirsti jų nuomonę apie NT brokerio darbą

Profesionalus geros reputacijos brokeris ar agentūra neatsisakys suteikti šią informaciją. Apie tai, kaip pasirinkti NT brokerį galite skaitykite plačiau straipsnyje “Kada neverta samdyti NT brokerį?”.

2. Darbo principai ir etika

Nekilnojamojo turto pardavime figūruoja dideli pinigai, o ten kur dideli pinigai – darbo etika ir principai yra ypatingai svarbūs. Nuo to, ar NT brokeris ir agentūra yra linkę laikytis darbo etikos, priklauso bendradarbiavimo sklandumas ir pardavimo sėkmė.

Jei NT agentūra skuba siūlyti savo paslaugas ir pasirašinėti sutartis, tai pirmas ženklas, kad galbūt jūsų pasirinktiems specialistams trūks profesionalumo ir kompetencijos pardavinėjant jūsų nekilnojamąjį turtą. Menkas kliento situacijos ir poreikių išmanymas beveik visada veda į neoperatyvų darbą ir nesklandumus.

Vienas iš pagrindinių geros nekilnojamojo turto agentūros darbo principų turėtų būti rūpinimasis kliento reikalais iki pat sandorio pabaigos. Patikima agentūra bei profesionalus brokeris niekada nepalieka savo kliento vieno spręsti problemų susijusių su nekilnojamuoju turtu. Kaip minėjau anksčiau, iškilus problemoms ar nestandartinėms situacijos, rasti sprendimą turi NT brokeris ar agentūra, o ne pats klientas.

„Patikima NT agentūra turi rūpintis kliento reikalais iki pat sandorio pabaigos.”

Prieš pradedant dirbti su NT agentūromis ir brokeriais, naudinga susipažinti su Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijos (LNTAA) paruoštu NT brokerių paslaugų teikimo standartu, kad žinotumėte, kokių paslaugų ir bendradarbiavimo turėtumėte tikėtis ir reikalauti.

3. Narystė Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacijoje

Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija (LNTAA) vienija Lietuvoje veikiančias NT agentūras. Buvimas LNTAA nariu reiškia, jog agentūra vadovaujasi asociacijoje iškeltiems tikslams užkirsti kelią neteisėtai prekybai nekilnojamuoju turtu ir užtikrinti klientų saugumą bei laikosi verslo etikos taisyklių.

Asociacijoje dalyvaujančių agentūrų brokeriai privalo išlaikyti atestacijos egzaminą ir gauti kompetenciją patvirtinantį sertifikatą. Tai reiškia, kad profesionaliu brokeriu gali pradėti dirbti tik tas žmogus, kuris jau yra gerai susipažinęs su darbo principais, išmano svarbiausius įstatymus ir procedūras.

Pasitikrinti NT agentūra ar brokeris yra sertifikuoti galite: LNTAA brokerių sąrašas 

Jei dirbant su NT agentūra ir jos brokeriais iškyla rimtų sunkumų, klientas gali kreiptis tiesiai į asociaciją ir prašyti nagrinėti situaciją. Asociacija sulaukusi klientų skundų turi teisę pašalinti nekorektiškai besielgiančias NT agentūras, todėl savo reputaciją sauganti agentūra visada stengsis rasti abiems pusėms priimtiną išeitį iš situacijos anksčiau nei klientui kils noras kreiptis į asociaciją.

Dalyvavimas LNTAA yra rimtas rodiklis, kad NT agentūra yra patikima ir vertina savo reputaciją, darbe laikosi skaidrumo principų ir verslo etikos normų dirbant su klientais bei bendradarbiaujant su kitais brokeriais.

LNTAA duomenimis Kaune yra 12 agentūrų priklausančių šiai asociacijai: Adomax, Capital Realty, Luminor būstas (buvusi DnB būstas), Elite Group, Inreal, Juda NT, Ober-Haus, Remax Lietuva, Etapas, Haus, NT Orange ir Vendors.

Šiuo metu didžiausios Lietuvos nekilnojamojo turto agentūros yra:

 • Capital Realty, vienijanti apie 260 brokerių, iš kurių 132 yra sertifikuoti LNTAA
 • Remax Lietuva, vienijanti apie 160 brokerių, iš kurių 65 yra sertifikuoti LNTAA

Be abejo, tiek Kaune tiek Lietuvoje yra nemažai LNTAA nepriklausančių agentūrų. Tačiau pasitikėti nepriklausomomis NT agentūromis bei individualiai dirbančiais NT brokeriais yra žymiai rizikingiau, nes yra sunku prognozuoti jų elgesį iškilus sudėtingiems atvejams. Tokiems atvejams iškilus, klientas turi žymiai mažiau svertų priversti situaciją spręsti konstruktyviai, todėl dažniausiai tenka tiesiog nutraukti bendradarbiavimą ir patirti nuostolius.

4. Agentūros dydis ir teikiamų paslaugų spektras

Kuo didesnė nekilnojamojo turto agentūra, tuo didesnė galimybė, jog galėsite dirbti su jūsų situacijoje kompetentingiausiu brokeriu. Sėkmingi NT brokeriai labai saugo savo reputaciją ir gerą vardą, todėl stengiasi dirbti tik patikimose agentūrose.

Įprastai NT agentūroje dirbantys brokeriai konsultuojasi tarpusavyje, todėl patirtis ir žinios neapsiriboja tik vienu žmogumi. Kuo didesnė agentūra, tuo didesnės profesionalių brokerių tarpusavio bendradarbiavimo galimybės. Todėl jūsų problemų sprendimas vyksta daug greičiau ir sėkmingiau.

Didelės nekilnojamojo turto agentūros dažniausia turi savo specialistus ar glaudžiai bendradarbiauja su kitomis, specifines paslaugas atliekančiomis įmonėmis, ir gali suteikti visą nekilnojamojo turto pardavimo ar pirkimo paslaugų spektrą:

 • NT konsultacijos
 • NT brokerio paslaugos
 • nekilnojamojo turto vetinimo – matininko, teisininko, finansų ir kreditų ekspertų ar interjero dizainerių paslaugos ir kt.

Savarankiškai veikiantis asmuo dažniausia negali užtikrinti tokio plataus paslaugų spektro ar bent garantuoti šių paslaugų kokybės.

Išvados ir svarbiausios detalės

Atsiminkite ir rinkdamiesi agentūrą įvertinkite šiuos pagrindinius patikimos nekilnojamojo turto agentūros kriterijus:

 1. atsiliepimai ir patikimumas
 2. darbo principai ir etika
 3. LNTAA sertifikuotų brokerių skaičius ir kvalifikacija
 4. paslaugų spektras arba agentūros dydis

Įvertinus šiuos kriterijus išsirinkti agentūrą ar konkretų brokerį atrodys paprastas darbas ir liks tik atlikti formalumus:

 1. kreiptis tiesiai į NT brokerį arba paskambinti administratoriui
 2. nupasakoti savo problemą ir paprašyti priskirti kvalifikuotą brokerį (nekilnojamojo turto pardavimas labai plati sritis ir kai kurie brokeriai turi specializacijas – vieni daugiau dirba su senos arba su naujos statybos būstais, kiti su komerciniais objektais, sklypų pardavimu ir t.t.)
 3. vėliau visą proceso valdymą nuo detalesnio poreikių aptarimo iki pardavimo pabaigos turėtų koordinuoti NT brokeris.

Tad jeigu skirsite truputį laiko ir padarysite namų darbus – pasidomėsite apie Kauno nekilnojamojo turto agentūras ir apie jose dirbančius nekilnojamojo turto brokerius – esu tikras, jog išvengsite nemalonių situacijų ir tikrai liksite patenkinti savo srities profesionalų teikiamomis paslaugomis.